Παρασκευή, 30-06-2006

Συνέχιση Μαθημάτων και Εργαστηρίων (3-14 Ιουλίου 2006)

Σύμφωνα με τις σχετικές από 30-06-2006, απόφαση της Συγκλήτου του Πανεπιστημίου Αθηνών και την συνημμένη επιστολή του Προέδρου του Τμήματος Φυσικής, ανακοινούται ότι από Δευτέρα 3 Ιουλίου 2006 συνεχίζονται μαθήματα και εργαστήρια.

Ως εκ τούτων, για τις δύο επόμενες εβδομάδες θα πραγματοποιηθούν Εργαστήρια Φυσικής.

Σχετικό κείμενο επιστολής Προέδρου Τμήματος Φυσικής

-----Original Message-----
From: Paul Laskarides
Sent: Friday, June 30, 2006 2:10 PM
To: DEP@phys.uoa.gr; PHYS@phys.uoa.gr
Subject: ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ

Αγαπητοί φίλοι, φίλες

Όπως προείπα, η Σύγκλητος σήμερα το πρωί, αποφάσισε να αφήσει στα Τμήματα να δουν τι θα κάνουν για την κάλυψη μαθημάτων και εξετάσεων, επεκτείνοντας επίσημα το διδακτικό έτος, και συνεπώς και τη λειτουργία των συλλογικών οργάνων, μέχρι το τέλος Ιουλίου.

Από τη Δευτέρα λοιπόν συνεχίζονται τα μαθήματα και τα εργαστήρια (όσα προλαβαίνουν να γίνουν) και ελπίζω ότι το 80-90% των μαθημάτων και των εργαστηρίων θα τελειώσουν μέσα σε δύο εβδομάδες. Κανένας, μέλος ΔΕΠ ή φοιτητής/τρια δεν θα θέλει να δουλεύει μέχρι τέλος Ιουλίου.

...

Ελπίζω όλοι, ΔΕΠ και φοιτητές/τριες να σταθούμε στο ύψος μας!
Καθηγητής Παύλος Λασκαρίδης
Πρόεδρος Τμήματος Φυσικής