Τετάρτη, 18-04-2007

Επαναλειτουργία Εργαστηρίου Φυσικής

Οι Εργαστηριακές Ασκήσεις Εργ.Φ1 2006-07, Εργ.Φ3 2006-07 και Εργ.Φ4 2005-06 θα συνεχιστούν κανονικά από την ερχομένη Δευτέρα 23-4-2007.

Ειδικότερα για το Εργ.Φ1 και ανάλογα με τον τελικό προγραμματισμό του Τμήματος και τις φοιτητικές κινητοποιήσεις, ενδεχομένως να προλάβουν να γίνουν μέχρι το τέλος του χειμερινού εξαμήνου (περίπου τα μισά Μαΐου). Τα Συμπληρωματικά Εργ.Φ1 ίσως μεταφερθούν τον Οκτώβριο του 2007.

Οι Εργαστηριακές Ασκήσεις Εργ.Φ2 προγραμματιζεται να ξεκινήσουν μετά από μια εβδομάδα απο την έναρξη του εαρινού εξαμήνου, αφού απαιτείται μία τουλάχιστον εβδομάδα για την απεγκατάσταση των 30 Εργαστηριακών Διατάξεων Εργ.Φ1 και την εγκατάσταση των 40 Διατάξεων ττου Εργ.Φ2.

Υπενθυμίζεται οτι εκκρεμούν Εργαστηριακές Ασκήσεις Εργ.Φ2 από το προηγούμενο Ακαδημαϊκό Έτος 2005-2006, οι οποίες οφείλουν να πραγματοποιηθούν μετά από τους φετινούς πρωτοετείς και πριν την λήξη του φετινού εαρινού εξαμήνου, στις 27 Ιουλίου.

Ακριβέστερες σχετικές ανακοινώσεις και εγγραφές για τα Εαρινά Εργαστήρια θα αναρτηθούν εγκαίρως.