Τρίτη, 22-05-2007

Εισαγωγική διάλεξη στην θεωρία σφαλμάτων
για τους μετεγγραφέντες στο εαρινό εξάμηνο
για τις ανάγκες του Εργ.Φ2

Οι Εργαστηριακές Ασκήσεις Εργ.Φ2 ξεκινούν από την Τετάρτη 30 & την Πέμπτη 31 Μαΐου 2007. Συντονιστής του Εργαστηρίου Φυσικής ΙΙ είναι ο Αν. Καθηγητής κ. Ν. Γιόκαρης.

Όσοι φοιτητές εγγράφηκαν από τον Σεπτέμβριο, έχουν ήδη παρακολουθήσει Εισαγωγικές Διαλέξεις στη Θεωρία Σφαλμάτων τον Οκτώβριο του 2006 και έχουν και πειραματική εμπειρία από το Εργ.Φ1, ενώ όσοι μετεγγράφησαν προσφάτως, προφανώς όχι.

Το Εργαστήριο Φυσικής οργανώνει λοιπόν ένα δίωρο διδασκαλίας πάνω στην Εισαγωγή στη Θεωρία Σφαλμάτων, τη χάραξη γραφικών παραστάσεων, την κατάστρωση Πίνακα μετρήσεων κλπ., στοιχεία που αφορούν στον κανονισμό και την λειτουργία του Εργαστηρίου Φυσικής.

Η διάλεξη θα δοθεί την Παρασκευή 25 Μαΐου 2007, 15:00-17:00+ στο Αμφιθέατρο Αρίσταρχος. Θα δοθεί πρόσθετο έντυπο υλικό των Διαλέξεων και του Φυλλαδίου Θεωρίας Σφαλμάτων.

Για περισσότερες – γενικότερες πληροφορίες επισκεφθείτε και τον ιστοχώρο του Εργαστηρίου Φυσικής http://physlab@phys.uoa.gr